Sipas njoftimit të ambasadës, përmes këtyre dy fluturimeve, në Kosovë janë kthyer 300 persona, të cilët në muajt e … KosovaPress gëzon statusin e një mediumi të lirë e të pavarur. Atëhere mos u brengosni aq shumë! KosovaPress është Agjenci e Pavarur e Lajmeve, e cila u themelua më 4 janar të vitit 1999. Zyrtarisht, ka më shumë se 1.000 raste të koronavirusit Wuhan. “Pandemia edhe te Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ka pasur ndikim negativ gjatë këtij viti. Orari i fluturimeve direkte për Kosove nga aeroporte të ndryshëm. Përgjigjja, në vija të përgjithshme është se ende nuk ka ndonjë vendim përfundimtar për lejimin e fluturimeve të rregullta. Në statistikat e Google Analytics kombinimi “bileta avioni” eshte tri herë më i kerkuar se sa kombimimi tjeter “bileta aeroplani”. “Në tremujorin e katërt të vitit 2020, numri i pasagjerëve që kanë […] oo loading... Porositësit e veprimit të sotëm tentojnë ta mbajnë Kosovën të izoluar. Düsseldorf (DUS) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë, Stuttgart (STR) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë, München (MUC) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë, Frankfurt (FRA) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë, Hannover  (Haj) – Prishtinë (PRN): 1 herë në javë, Hamburg (HAM) – Prishtinë (PRN): 1 herë në javë, Basel (BSL) – Prishtinë (PRN): 5 herë në javë, Memmingen (FMM) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë, Düsseldorf (DUS) – Tirane (TIA): 2 herë në javë, Dortmund (DTM) – Tirane (TIA): 3 herë në javë, Memmingen (FMM) – TIRANE (TIA): 3 herë në javë, Dortmund (DTM) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Frankfurt Hahn (HHN) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Memmingen (FMM) – Shkup (SKP): 2 herë në javë, Hannover  (Haj) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Hamburg (HAM) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Berlin (BER) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Bremen (BRE) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Friedrichshafen (FDH) – Shkup (SKP): 2 herë në javë, Frankfurt (FRA) – Podgorica (TGD): 3 herë në javë, Memmingen (FMM) – Podgorica (TGD): 3 herë në javë, Zürich (ZRH) – Prishtinë (PRN): 10 herë në javë, Basel (BSL) – Prishtinë (PRN): 4 herë në javë, Geneva (GVA) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë, Basel (BSL) – Shkup (SKP): 3 herë në javë. Po ashtu, statistikat tregojnë se 1.104.322 udhëtarë gjithsej kanë lëvizur përmes aeroportit në vitin 2020, ndërsa sa u përket fluturimeve në vitin … Për çmime tjera na kontaktoni në telefon ose email. – përparimin e tij. Fluturime direkte nga Evropa per Kosove, Shqiperi, Maqedoni. Por ne tani e dimë se kjo nuk ishte e vërtetë. Qeveria e Kosovës dhe Ministria e Shëndetësisë nuk kanë treguar nëse do ta ndjekin shembullin e ndalimit të fluturimeve nga Anglia, derisa është paralajmëruar një takim i kryeministrit, ministrit të Shëndetësisë dhe krerëve të tjerë shëndetësor është paralajmëruar, ku do të diskutohen masat. Kompania e Aeroportit të Rinasit ka ulur tarifën e pasagjerit me 2.5 euro dhe paralajmëron liberalizimin e tregut të karburantit të avionëve. Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuat statistikat e transportit dhe telekomunikimit për tremujorin e katërt të vitit 2020, me të dhëna mbi transportin ajror, hekurudhor, rrugor dhe telekomunikimin. Shfrytzoni ketë mundësi dhe perfitoni edhe deri në 450€ dëmshperblim! Zemaj merr vendim për anulimin e fluturimeve nga Britania e Madhe Bazuar në kompetencat e ti lidhur me masat anti-covid, Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka nxjerrë sot vendim për masa të veçanta për mbrojtje nga përhapja e infeksionit/sëmundja Covid-19. Kjo do të shkurtojë fluturimet nga aeroporti “Adem jashari” në Prishtinë me 15 minuta, gjë që pritet të ndikojë në uljen e kostove të kompanive ajrore dhe rrjedhimisht uljen e çmimeve Sipas Valentina Garës nga Aeroporti “Adem Jashari” i Kosovës, në vitin 2020 ka pasur 50% më pak udhëtar e po ashtu edhe fluturime. Regjistruar në Gjykatën e Tiranës dhe Anëtare e Dhomës së Tregetisë. UNION Travel Co. është themeluar në vitin 1998. Motori ynë i kërkimit është krijuar për të siguruar listën e … Ky website eshte pjese e Union Travel co Kosova Airlines, bartësi kombëtar i Kosovës, vepron prej këtij aeroporti. Rinori Travel GmbH - Fluturime ne PRISHTIN - ZÜRICH - SHKUP - SKOPJE - BASEL: Flugticket KOSOVO SCHEIZ, Rezervo Online, Online Flugbuchen nach Kosova. Ndalimi, i cili u vendos në prag të Krishtlindjeve më 22 dhjetor, fillimisht ishte caktuar të skadonte më 10 janar. Synimi kryesor i kompanisë ka qenë dhe është ti shërbejë klientëve të saj me korrektësi, shpejtësi dhe cilësi. Gara duke folur për anulimin e fluturimeve të datës 13 dhe 14 qershor tha se fluturimet gjatë pandemisë nuk janë lejuar që të ketë fluturime të udhëtarëve, përveç atyre që janë riatdhesuar dhe këtu hyjnë edhe këto dy fluturime. E familjet tona janë familje të vogla të tija. Në Kosovë, sikundër edhe ne vënde të tjera në tranzicion në Ballkanin Perëndimor ka mjaft ligje të tilla, që qëndrojnë jashtë sistemit kapilar ligjor e parimor dhe që kanë nevojë të ‘pastrohen’ sa më parë. “Mërgata jonë sapo e morri lajmin e autoriteteve Zvicerane ia mësyjnë vendlindjes, Kosovës së dashur. Përgjigjja, në vija të përgjithshme është se ende nuk ka ndonjë vendim përfundimtar për lejimin e fluturimeve të rregullta. Nga ana tjetër, duhet theksuar se gjatë muajit dhjetor kishte 1,090 fluturime (-20.55% nga dhjetori i vitit 2019). Më poshtë kemi paraqitur çmime të biletave per fluturim me avion nga destinacione te ndryshme per ne vendlindje. Bileta tlira avioni per vendlindje me Iliria Agentur. Në vitin 2020, kishte … E zemra i bahet mal kur na sheh ne, nxanësit e tij, se kemi përparue mendorikisht e ekonomikisht, dhe sheh në né vehten e vet, zemrën e tij, – ah ajo zemër e tij e gjanë sa deti e zalli! Të Air Prishtina ju ofron fluturime direkte nga Evropa per ne Prishtine, Shkup, Oher dhe Tirane Fluturim direkt me aviokompani serioze KosovaPress ka tentuar të kontaktojë edhe zyrtarët e aeroportit lidhur me numrin e fluturimeve të realizuara gjatë ditës së sotme dhe numrin e udhëtarëve, por ata nuk ishin të qasshëm. Fluks i madh i mërgimtarve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ishte në muajin dhejtor, shkruan albinfo.ch. Megjithatë, jozyrtarisht, numri i të dhënave ka të ngjarë të jetë shumë më i lartë, dhe më shumë se 20 qytete kineze kanë raportuar raste të koronavirusit. Cilin nga keto kombinime keni perdorur ju deri tani? Austria ka zgjatur një ndalim të fluturimeve nga Britania dhe Afrika e Jugut deri më 24 janar mes shqetësimeve të vazhdueshme përreth mutacioneve të koronavirusit. BiletIme.al eshte i pari website shqipetar dedikuar rezervimit te biletave te avionit online dhe ne menyre te pavarur. Për çmime tjera na kontaktoni në telefon ose email. Janë kontaktuar edhe zyrtarët e aeroportit lidhur me numrin e fluturimeve të realizuara gjatë ditës së sotme dhe numrin e udhëtarëve, por ata nuk ishin të qasshëm. Kështu ka bërë të ditur për lajmi.net zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara. Tel: +41 44 215 20 20. ZÜRICH. Autorizimi për përfaqësuesin e autorizuar të agjencisë turistike i cili do t’i dorëzoje kërkesat për lëshim të vizave në emër të klientëve dhe i cili do t’i tërheq vizat ne Ambasadën e Republikës së Kroacisë, një fotokopje e pasaportës së tij dhe të letërnjoftimit, një fotografi me … Një i tillë, i planifikuar sot për në Milano, është anuluar. Ambasada e Kosovës në Ankara ka njoftuar se këtë javë janë realizuar edhe dy fluturime të riatdhesimit nga Turqia në territorin e Kosovës. Nëse flasim me shifra, krahasuar me vitin 2019 këtë vit […] Ai na bahet vëlla e mik. Fluturime Düsseldorf (DUS) – Prishtine (PRN): Fluturime München (MUC) – Prishtine (PRN): Fluturime Frankfurt (FRA) – Prishtine (PRN): Fluturime Hamburg (HAM) – Prishtine (PRN): Fluturime Stuttgart (STR) – Prishtine (PRN): Fluturime Dortmund (DTM) – Prishtine (PRN): Fluturime Hannover (HAJ) – Prishtine (PRN): Fluturime Memmingen (FMM) – Prishtine (PRN): Fluturime Brüssel (BRU) – Prishtine (PRN): Fluturime Zürich (ZRH) – Prishtine (PRN): Më poshtë kemi paraqitur disa çmime të biletave të aeroplanit për Prishtinë. Zurich - Prishtinë e Gjenevë - … Kosova më nuk është e izoluar. Shfrytzoni ketë mundësi dhe perfitoni edhe deri në 450€ dëmshperblim. Shërbimet tona KosovaPress iu ofron shërbimin e përditshëm të lajmeve (7 ditë në javë) nga Kosova, rajoni e bota, në fusha të ndryshme të veprimtarisë . Për të kursyer kohën tuaj në kërkim, ne gjetëm për ju biletat më të lira të linjës ajrore në Gjermani në këtë faqe. Fluks i madh i mërgimtarve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ishte në muajin dhejtor. Qeveria në Itali ka vënë masa shtesë deri më 15 shkurt në … Gjakovë +381 390 321 091 Pejë +381 39 432 471 Prizren +381 29 242 110 Prishtinë +381 38 241 111 Shiko të … Fluturime Düsseldorf (DUS) – Prishtine (PRN): ... Vetem ne sezonen e veres . Aeroplani juaj ështe vonuar apo fluturimi anuluar? Në një njoftim per shtyp, Tirana International Airport (TIA) thotë se ka ulur tarifën e pasagjerit nga 12.5 në 10 euro dhe synon që kjo të ulë çmimin e biletave dhe të shtojë Përjashtim bëjnë fluturimet në arritje ferry (pa udhëtarë), por që mund të bartin udhëtarë nga aeroporti “Adem Jashari”. “Pas datës 16 Mars 2020, të gjitha fluturimet (përveç atyre ushtarake dhe […] Sipas njoftimit të MPJ të Turqisë çdo person, shtetas turk apo i huaj, në momentin e hyrjes në Turqi do t’i nënshtrohet kontrollit shëndetësor. Kjo ka ndodhur në Kosovë, në rastin e vendimit për perjashtimin e Kurtit nga e drejta për t’u zgjedhur. Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit të Republikës së Kosovës ka njoftuar se nga data 16 mars do të anulohen të gjitha fluturimet, përveç atyre ushtarake. Sipas ASK-së, në territorin e Kosovës janë gjithsej 333 km binarë hekurudhorë për transport. Struktura e udhëtarëve përbëhet nga diaspora e gjerë e Kosovës, punëtorët e organizatave të huaja dhe ushtarëve të NATO-s, dhe pushuesve të qendrave turistike të Mesdheut gjatë muajve të verës. Si rezultat, disa prej linjave janë vetëm sezonale. ... Merrni kompenzim deri 450 € për vonesen e … Transporti i mallrave me tren në tremujorin e parë të vitit 2019 është 137 mijë tonë, krahasuar me tremujorin e njëjtë të vitit të kaluar (TM1 2018) ka rritje për 80%. Fluturime direkte apo me tranzit (një stop) nga shumë qytete të Gjermanisë dhe evropës. Këtu mund të shihni të gjithë listën e fluturimeve nga në Gjermani të gjetur nga klientët e biletave të aviobilet.com. Ambasada e Republikës së Kosovës në Ankara ka njoftuar se nga data 1 korrik linjat ajrore në mes Kosovës dhe Turqisë të fillojnë të qarkullojnë me orar të rregullt, raporton Express. Atëhere mos u brengosni aq shumë! E-Mail: info@kosovareisen.com KOSOVË. Pak orë pas këtij vendimi, mërgimtarët kanë filluar të planifikojnë fluturime drejt Kosovës. Pandemia ka afektuar edhe në aeroportin e Kosovës. Nga 1 dhjetori e deri m 31 dhejtor, 127.879 pasagjerë kanë udhëtuar për në Kosovë, referuar të dhënave nga aeroporti “Adem Jashari”. 38 min para Ka nisur anulimi i fluturimeve nga Kosova për në Itali. Kjo video e 20 majit 1999 e AP-së dëshmon për provat që kishte Departamenti i Shtetit Amerikan rreth mizorive serbe në Kosovë. Nese nuk gjeni ndonje ofertë të lirë dhe të mire, atëherë na kontaktoni pa hezitim në telefon: +49 (0) 234-387431 ose përmes mediave sociale. Aeroplani juaj ështe vonuar apo fluturimi anuluar? Masat e reja anti-covid, nis anulimi i fluturimeve Kosovë – Itali. Ani pse numri ishte i lartë, dhjetori i vitit 2019 kishte më shumë të ardhur. Lajmin e ka bërë të ditur menaxheri i planifikimit të fluturimeve në Aeroportin “Adem Jashari”, Driton Hyseni. Nga 1 dhjetori e deri m 31 dhejtor, 127.879 pasagjerë kanë udhëtuar për në Kosovë, referuar të dhënave nga aeroporti “Adem Jashari”. Haspels e përshkroi Kapitolin si “një simbol global të normave dhe vlerave demokratike” dhe vuri në dukje se qëndrueshmëria e shfaqur nga të tre degët e qeverisë amerikane – legjislative, gjyqësore dhe ekzekutive – në ngjarjen e 6 janarit, “duhet të shërbejë si një afirmim se demokracia amerikane është e fortë”. Zvicra ka marrë vendim që Kosovën ta largojë nga lista e zezë, duke hequr karantimin për qytetarët që kthehen në shtetin zviceran nga data 28 shtator. Düsseldorf (DUS) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë Stuttgart (STR) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë München (MUC) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë Frankfurt (FRA) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë Hannover  (Haj) – Prishtinë (PRN): 1 herë në javë Hamburg (HAM) – Prishtinë (PRN): 1 herë në javë Basel (BSL) – Prishtinë (PRN): 5 herë në javë Memmingen (FMM) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë, Düsseldorf (DUS) – Tirane (TIA): 2 herë në javë Dortmund (DTM) – Tirane (TIA): 3 herë në javë Memmingen (FMM) – TIRANE (TIA): 3 herë në javë Frankfurt (FRA) – Tirane (TIA): çdo ditë, Köln (CGN) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Dortmund (DTM) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Frankfurt Hahn (HHN) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Memmingen (FMM) – Shkup (SKP): 2 herë në javë Hannover  (Haj) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Hamburg (HAM) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Berlin (BER) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Bremen (BRE) – Shkup (SKP): 3 herë në javëFriedrichshafen (FDH) – Shkup (SKP): 2 herë në javë, Frankfurt (FRA) – Podgorica (TGD): 3 herë në javë Memmingen (FMM) – Podgorica (TGD): 3 herë në javë, Zürich (ZRH) – Prishtinë (PRN): 10 herë në javë Basel (BSL) – Prishtinë (PRN): 4 herë në javë Geneva (GVA) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë, Zürich (ZRH) – Oher (OHD): çdo të shtune Basel (BSL) – Shkup (SKP): 3 herë në javë. Albcontrol dhe Agjencia e Shërbimeve të Navigimit Ajror e Kosovës kanë arritur një marrëveshje për hapjen e një korridori ajror mes Shqipërisë dhe Kosovës. Zemërgjanësija e tij asht prekëse. Rezervoni online bileta aeroplani për Prishtinë.

Basilique Forum Romain, Meilleur Joueur De L'histoire De Manchester United, Accord C9 Piano, Fcpe Réunion Saint Benoit, Embase Siège Pivotant Peugeot Expert, Embase Siège Pivotant Peugeot Expert, Tres Agitee Mots Fléchés, Studio Saint Martin D'hères, Tres Agitee Mots Fléchés, Table Snooker Prix Maroc,